Uczelnia
Dla kandydata
Dla studenta
Kursy i szkolenia
Kontakt
Konferencja
Więcej
Forma
stacjonarna / niestacjonarna
Czas trwania
7 semestrów
Poziom
I stopnia, licencjackie
Cena od
573 zł / rata
Razem z tymi zmianami pojawiła się konieczność kształcenia na poziomie studiów wyższych wykwalifikowanych specjalistów dietetyków.
Studia licencjackie na kierunku Dietetyka (7 semestrów w formie stacjonarnej i niestacjonarnej) są odpowiedzią Uczelni na zapotrzebowanie rynku i coraz większe zainteresowanie potencjalnych studentów Dietetyką.
Mając na uwadze możliwości naszych absolwentów na rynku pracy, stworzyliśmy wszechstronny program nauczania, kładący nacisk na dużą ilość zajęć praktycznych.
Nasz program nauczania obejmuje wszystkie zalecenia zawarte w standardzie kształcenia dla tego kierunku. Dodatkowo poszerzony został o przedmioty przygotowujące do pracy w wybranej specjalności. W ramach tych przedmiotów będą przedstawione treści dotyczące m.in. zasad żywienia w sporcie i odnowie biologicznej, dietetyki klinicznej oraz poradnictwa żywieniowego.
Ważną częścią programu kształcenia są praktyki zawodowe. Będą one realizowane tak, aby studenci nabyli umiejętności niezbędne do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, zakładach żywienia zbiorowego i zakładach dostarczających pożywienie do szpitali lub innych placówek zbiorowego żywienia (catering), oraz organizacjach konsumenckich.
Biochemia ogólna i żywności
Chemia żywności
Mikrobiologia ogólna i żywności
Parazytologia
Genetyka
Dietetyka pediatryczna
Farmakologia i farmakoterapia żywieniowa
Higiena toksykologia i bezpieczeństwo żywności
Choroby cywilizacyjne
Choroby dietozależne
Dietetyka kliniczna
Żywienie kobiet ciężarnych i karmiących
Immunologia
Medycyna sportowa
Dietetyka w sporcie i odnowie biologicznej
Enokrynologia
Organizacja żywienia zbiorowego
Psychologia kliniczna
Biologia medyczna
Głównymi miejscami pracy zawodowej absolwenta będą szpitale, przychodnie poradnie chorób metabolicznych, a także restauracje, kluby fitness, sanatoria, oraz fabryki i firmy zajmujące się produkcją oraz dystrybucją zdrowej żywności. Ze względu na interdyscyplinarny charakter nauczania Absolwent kierunku dietetyka będzie przygotowany do współpracy z organizacjami zajmującymi się promocją zdrowia, a także do założenia własnej działalności – prowadzenia usług doradczych w zakresie dietetyki, organizacji i produkcji zdrowej żywności, usług cateringowych dla sprofilowanego konsumenta.